Hej!
Är ute efter en ny urdragare till Baikal IJ35 eller Walther KSP 200 eller Frankonia Favorit. Hittar inga reservdelar någonstans. Sälj eller tipsa om detta. Mvh //G
Kolla med den här firman:https://www.schiesssport-billharz.de/shop/
Utdragare heter Auszieher på tyska
Samma här… Har för mig att det funnits en smed i Göteborg som har tillverkat utdragare till KSP?
Någon som vet?
Letar efter rekyl fjäder till Walther ksp 200. Någon som har hemma 
Håller på att låta tillverka utdragare till baikal/walther ksp 200. Kostnad för utdragare, låspin och fjäder ca 700 -1000 kr inklusive frakt. Undersöker hur efterfrågan ser ut. Antar att priset går att pressa ju fler jag beställer.
Alltid bra att veta om var det går att hitta delar. Jag är osäker i skrivandes stund på om jag skulle lägga 1000kr för en liten del till ett vapen som jag köpte för ett par tusen spänn.
Jag 3D CAD:ade en “trigger bar” till min Vostok Baikal IJ35 och lät ett kinabolag fräsa delen i verktygsstål. Totalt 400kr för material, tillverkning, frakt, moms (ev tull, minns ej)